Základní definice

Poštovní server je software primárně určený k odesílání a příjmu emailové komunikace. Z toho vyplývá, že tento software se instaluje na serverový operační systém a musí běžet nepřetržitě. Klienti (Outlook, Outlook Express, Winmail, Mozilla Thundenbird, atd.) se k tomuto serveru připojují prostřednictvím protokolu POP3, IMAP, SMTP, LDAP. Každý výrobce používá odlišnou licenční politiku a této základní funkcionalitě přidává navíc další vylepšení. V naší nabídce jsou softwary popsané níže.

  • Kerio a IceWarp mail server nabízejí multiplatformní alternativu k Microsoft Exchange. Umožňují sdílení zpráv, kalendářů, a kontaktů nebo plánování schůzek na libovolné platformě (Windows, Linux i Mac). S oběma softwary můžete pracovat kdekoliv, prostřednictvím mobilního telefonu nebo PDA. Automaticky bezdrátově komunikují s mobilními zařízeními podporujícími protokol Exchange ActiveSync. Přímo do serveru je integrovaná antispamová a antivirová ochrana, samozřejmostí je možnost automatického zálohování serveru bez nutnosti odstávky. Podporována je rovněž synchronizace dat na zařízení BlackBerry prostřednictvím BlackBerry Enterprise Server (BES) s novým doplňkem Kerio Connector for BlackBerry. IceWarp mail server má navíc v sobě implementovanou funkcionalitu v podobě Instant Messaging a VOIP telefonie.
  • Microsoft ExchangeJe řešením pro sjednocenou komunikaci od společnosti Microsoft. Nabízí široké možnosti scénářů nasazení, komplexní uživatelské rozhraní s pokročilou možností správy a zabezpečení dat.